OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Sépiová kost

SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - KALCITOVÁ STRANA
SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - PORÉZNÍ STRANA

 

Sépiová kost je kvalitní zdroj snadno přijímatelného organického vápníku pro domácí chovy mnoha druhů zvířat, obzvláště pro papoušky, želvy, ještěry, hlemýždě. Obsahuje minimálně 30% využitelného vápníku a 0,03% fosforu.  (Minerální vápník např. lidské tělo zužitkuje jen z necelých 5%).

Doporučuje se také v kombinacích s jinými látkami jako vhodný doplněk vápníku pro lidský organismus. Je nepostradatelnou součástí asijské přírodní medicíny.

Sépiová kost  je redukovaná původní schránka dvoužábrých hlavonožců, kmen měkkýšů. U řádu sépie dlouhým vývojem pozměnila svůj význam a stala se vnitřním orgánem - přestala plnit úlohu úkrytu a stala se vnitřní oporou těla ve formě sépiové kosti (sepionu). Je z modifikací uhličitanu vápenatého, převážně aragonitu. Tvořena je pevným kalcitem na spodní straně, ke kterému přiléhá porézní, křehká vrstva s mnoha mikroskopickými plynovými komůrkami uspořádanými do lamel. Podle druhu sépie bývá její tvar oválný, kopinatý nebo kosodélnikovitý, bývá přibližně stejně dlouhá jako plášť. S růstem sépie přirůstají jednotlivé lamely sépiové kosti, u tropických druhů jedna denně, u chladnomilnějších jedna za dva až tři dny.

Sépiová kost broušená

Sépiové kosti jsou mechanicky očištěny od všech organických zbytků a stop zabarvení kostí. Ostré lámavé a "prázdné" okraje bez využitelného vápníku jsou obroušeny. Kosti mají díky obroušení povrchové vrstvy jasně bílou barvu.

Sépiová kost Natur

Sépiové kosti jsou vyprány ve vodě a osušeny na slunci. Kosti mají původní zbarvení, které může být béžové až mírně nažloutlé.

Balení, ceny a velikosti

Sépiové kosti (broušené / Natur) nebo jejich zlomky, pečlivě tříděné podle velikostí, dodáváme standardně v balení polyetylénový sáček + etiketa.

Dodáme vám také balení podle vašich specifických požadavků (jiné velikosti balení, vaše etikety, sáčky s EURO-závěsem, sáčky uzavírané svárem včetně otisku datumů do sváru sáčku, balení v provedení "private label").

Velko a maloobchodní ceny najdete na stránce ceny pro obchodníky.  Neváhejte obrátit se na nás se svoji poptávkou, dotazy, či specifikacemi balení.

Velkobchodním partnerům poskytujeme významné množstevní slevy a VIP servis.

Chovatelům dodáváme netříděné sépiové kosti za výhodné ceny v balení po 13 - 18 kg.

 

Sépiové kosti na kartě Sépiová kost na kartě SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 10CM 20ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 15CM 15ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 20CM 10ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 25CM 8ksSÉPIOVÁ KOST MINI DO 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY DO 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY NAD 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY DRŤ 250g

SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 15CM A VĚTŠÍSÉPIOVÁ KOST NATURAL 7-15CMSÉPIOVÁ KOST NATURAL 15CM A VĚTŠÍSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - ZLOMKY VELKÉSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - ZLOMKY MALÉSÉPIOVÁ KOST - DRŤ