Sépiová kost

SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - KALCITOVÁ STRANA
SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - PORÉZNÍ STRANA

 

Sépiová kost ( zlom 2-15 cm jen za 129 kč/kg ; kost 10 cm jen za 5,70 kč/ks ) je kvalitní zdroj snadno přijímatelného organického vápníku pro domácí chovy mnoha druhů zvířat, obzvláště pro papoušky, želvy, ještěry, hlemýždě. Obsahuje minimálně 30% využitelného vápníku a 0,03% fosforu.  (Minerální vápník např. lidské tělo zužitkuje jen z necelých 5%).

Doporučuje se také v kombinacích s jinými látkami jako vhodný doplněk vápníku pro lidský organismus. Je nepostradatelnou součástí asijské přírodní medicíny.

Sépiová kost  ( zlom 2-15 cm jen za 129 kč/kg ; kost 10 cm jen za 5,70 kč/ks )  je redukovaná původní schránka dvoužábrých hlavonožců, kmen měkkýšů. U řádu sépie dlouhým vývojem pozměnila svůj význam a stala se vnitřním orgánem - přestala plnit úlohu úkrytu a stala se vnitřní oporou těla ve formě sépiové kosti (sepionu). Je z modifikací uhličitanu vápenatého, převážně aragonitu. Tvořena je pevným kalcitem na spodní straně, ke kterému přiléhá porézní, křehká vrstva s mnoha mikroskopickými plynovými komůrkami uspořádanými do lamel. Podle druhu sépie bývá její tvar oválný, kopinatý nebo kosodélnikovitý, bývá přibližně stejně dlouhá jako plášť. S růstem sépie přirůstají jednotlivé lamely sépiové kosti, u tropických druhů jedna denně, u chladnomilnějších jedna za dva až tři dny.

Sépiová kost broušená

Sépiové kosti ( zlom 2-15 cm jen za 129 kč/kg ; kost 10 cm jen za 5,70 kč/ks ) jsou mechanicky očištěny od organických zbytků a stop zabarvení kostí od organických zbytků. Ostré lámavé okraje jsou obroušeny. Kosti jsou díky obroušení povrchové vrstvy bělejší a líbivější pro další prodej.     (Ne dost pro Šváby :)

Pro prodej retailových balení kontrolujeme každou kost a můžeme tak zaručit 100% kvalitu. 

Sépiová kost Natur

Sépiové kosti ( zlom 2-15 cm jen za 129 kč/kg ; kost 10 cm jen za 5,70 kč/ks )  jsou vyprány ve vodě a osušeny na slunci. Kosti mají původní zbarvení, které může být bílé, béžové až mírně nažloutlé. Je to kvalitní přírodní produkt bez dodatečného obrušování. (Obrušování kostí  zvyšuje líbivost a tedy i prodejnost produktu v případě dalšího prodeje - viz Sépiová kost broušená.)

Balení, ceny a velikosti

Sépiové kosti (broušené / Natur) nebo jejich zlomky  ( zlom 2-15 cm jen za 129 kč/kg ; kost 10 cm jen za 5,70 kč/ks )  , pečlivě tříděné podle velikostí, dodáváme standardně v balení polyetylénový sáček + etiketa.

Dodáme vám také balení podle vašich specifických požadavků (jiné velikosti balení, vaše etikety, sáčky s EURO-závěsem, sáčky uzavírané svárem včetně otisku datumů do sváru sáčku, balení v provedení "private label").

Velko a maloobchodní ceny najdete na stránce ceny produktů pro retailový prodej.

Velkobchodním partnerům poskytujeme významné množstevní slevy a VIP servis.

Chovatelům dodáváme netříděné sépiové kosti za výhodné ceny v balení po 13 - 18 kg.

Při prodeji kostí v kvalitě "surovina"  za výhodnější ceny v  "kč/kg" nekontrolujeme každou kost jednotlivě a nemůžeme tak garantovat 100% kvalitu kostí v kartonech.

 

Sépiové kosti na kartě Sépiová kost na kartě SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 10CM 20ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 15CM 15ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 20CM 10ksSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 25CM 8ksSÉPIOVÁ KOST MINI DO 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY DO 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY NAD 5CM 250gSÉPIOVÁ KOST ZLOMKY DRŤ 250g

SÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ 15CM A VĚTŠÍSÉPIOVÁ KOST NATURAL 7-15CMSÉPIOVÁ KOST NATURAL 15CM A VĚTŠÍSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - ZLOMKY VELKÉSÉPIOVÁ KOST BROUŠENÁ - ZLOMKY MALÉsoukal.eu SÉPIOVÁ KOST -  drť.jpg